Podsumowanie obchodów 40-lecia klubu

Minęło już kilka dni od zakończenia obchodów 40 lecia naszego klubu. Opadły już największe emocje więc jest już chyba dobry moment by podsumować w kilku słowach to co się działo w sobotę 12.11.2016 r. Ten dzień na pewno przejdzie do historii i będzie długo pamiętany przez wszystkich naszych klubowiczów, i tych którzy swoją członkowską legitymację mają ponad 20 lat ale też młodszego pokolenia.

DSC_7329.jpg

 

Klub został założony we wrześniu 1976 roku a nasze świętowanie na dobre rozpoczęliśmy pod koniec października, rozgrywając Turniej 40-lecia w ramach Grand Prix Polski do pełnych. W tym turnieju zagrała setka graczy nielicencjonowanych i z licencją B, więc spora grupa graczy, którzy starają się nie opuszczać imprez kręglarskich. O tym turnieju pisaliśmy tutaj.

Organizatorzy jubileuszu wybrali dzień 12.11.2016 na główne świętowanie a przygotowania do tego, by na odpowiednim poziomie uświetnić poczciwy jubileusz, trwały przez wiele tygodni. I z opinii przybyłych wynika, że warto było ten czas poświęcić.

Przez całą sobotę zaproponowaliśmy kilka atrakcji naszym gościom. Dla tych, którzy chcieli poznać lub przypomnieć sobie historię klubu, można było zapoznać się ze „ścianą wspomnień”, która została przygotowana specjalnie na tą okazję. Na kilkumetrowym płótnie przygotowaliśmy 40-letnią historię w postaci fotograficznych „perełek” wybranych z bogatego archiwum zdjęć. Jeszcze dziś można odczytać z niej opowieść o kręglarskich początkach, istotnych momentach w życiorysie „Dziewiątki”. Już dziś przygotowujemy się do tego, by tablica ta została w jakiś sposób zarchiwizowana.

Dla kręglarskich fanów dużym wydarzeniem był specjalny turniej, rozgrywany w nietypowej formule, Amica Cup PRO, z udziałem zaproszonych zawodników zarówno z Polski jak i z zagranicy. Gwiazdami turnieju, byli zawodnicy Zeleziarne Podbrezova, z aktualnym Mistrzem Świata – Vilmosem Zavarko. On i jego koledzy z drużyny, oraz zaproszeni zawodnicy z Polski plus kilkuosobowa reprezentacja klubu, wyłoniona w drodze eliminacji, zagrała najpierw drużynach, by potem stoczyć bój o główne trofea w turnieju indywidualnym. W turnieju „kolorowych” drużyn, których kapitanami byli goście z zagranicy, zwyciężyła ekipa, grająca w czerwonych koszulkach (specjalnie przygotowanych przez nas) – Milana Tomki. A zagrali w niej: Milan Tomka, Michał Szulc, Piotr Kieliba i Tomasz Pajor. W tym etapie turnieju mieliśmy dwa wydarzenia, godne odnotowania. Najlepszym torem (30’stka sportowa) popisał się Arkadiusz Stachecki, który uzyskał 201 kręgli – to nieoficjalny Rekord Polski na 30 rzutów. Drugie wydarzenie to rekord kręgielni Vilmosa Zavarko – 677 – co jest najwyższym rezultatem uzyskanym na kręgielniach w Polsce (oczywiście oprócz startów na niestacjonarnej kręgielni Mistrzostw Świata).

W drugiej części sportowego dnia, w 2 rundach KO, zawodnicy byli rozstawieni wg zajętych miejsc w turnieju drużynowym. Po każdej rundzie odpadała połowa, i w finale zagrała najlepsza czwórka. Zwyciężył ten, na którego większość stawiała – Vilmos Zavarko, jednak nie można powiedzieć, że było to zwycięstwo zdecydowane. Zarówno kolega reprezentacyjny z Serbii – Daniel Tepsa – grał bardzo równo i wysoko ale też dwójka Polaków, która zameldowała się w finale (Jakub Osiewicz i Arek Stachecki), zagrała wyśmienicie. Finał był naprawdę na wysokim poziomie. Villi zwyciężył grając na 60 rzutów – 349. Daniel, który zajął drugie miejsce w finale uzyskał 337, Ośka na trzecim miejscu – 331 i czwarty Arek Stachecki – 328. Mogło się zatem podobać.

Warto podkreślić, że zawody były przygotowane wg najwyższych standardów, zawodnicy wprowadzani w rytmach muzyki, przy kolorowym oświetleniu. W samych superlatywach wypowiadali się sami zawodnicy, którzy na pewno mogli czuć się przyjemnie na turnieju.

Podczas turnieju mieliśmy też kilka atrakcji dla dzieci i młodzieży. Oprócz oczywiście możliwości zrobienia sobie zdjęć z kręglarskimi gwiazdami, uzyskania autografów na balonach, butach, koszulkach, zdjęciach (pomysłów było wiele), dla najmłodszych odbyły się konkursy kręglarskie, można było nauczyć się tworzyć balonikowe kompozycje.

Dzień sportowy zakończyliśmy około 17:30 a już o 19:00 zmieniliśmy otoczenie, i w Hotelu Olympic otworzyliśmy Galę Jubileuszową. Tam przygotowaliśmy kilkupunktowy program. Gospodarzem wieczoru był Prezes Klubu – Maciej Kląskała, który w wesołej atmosferze poprowadził cały wieczór. Po przywitaniu gości, w pierwszym punkcie, uhonorowano najlepszych zawodników Amica Cup PRO. Nagrody pieniężne wręczyła w imieniu głównego sponsora – Amica S.A. – członek Zarządu Alina Jankowska – Brzóska. Później Maciej Kląskała przedstawił historię klubu, w postaci multimedialnej prezentacji. Były zdjęcia, był film z 1982 roku i była opowieść o najważniejszych momentach klubu w całej jego historii. Płynnie przeszliśmy do uhonorowania specjalnie zaprojektowanymi statuetkami „Najlepszych z najlepszych” 1976-2016 w trzech kategoriach. A wyróżnienia otrzymali: wśród działaczy Wanda Olczyk, Wojciech Kudliński, Andrzej Liszkowski, Piotr Roszak, Tadeusz Ziołek i Roman Bączkiewicz, wśród zawodniczek: Marta Strzelczak (Duszyńska), Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz i Marta Przewoźna (Woźniak) i wśród zawodników: Bartosz Krug i Michał Pajor. Później odznaczenia za zasługi dla kręglarstwa wręczyły władze Polskiego Związku Kręglarskiego: Prezes Bernard Broński i V-ce Prezes Przemysław Spychaj. A te otrzymali. Brązowe: Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz, Brygida Garczarek, Krzysztof Sawala, Marcin Michalak, Marek Jabłoński, Filip Brzóska, Piotr Rybarczyk i Leszek Woźniak; Srebrne: Maciej Kląskała, Mirosław Wieczór i Marcin Bilik; Złotą: Roman Bączkiewicz.

W ostatnim punkcie gali mieliśmy sporo ciepłych słów pod adresem klubu a także wiele gratulacji, pochwał i dla całego klubu i dla aktualnego prezesa. Wszyscy goście podarowali ciekawe pamiątki, które utrwalą nam ten dzień. Najważniejsze słowa, po których na stojąco wszyscy bili gromkie brawa, padły jednak ze strony przedstawiciela firmy Amica – Aliny Jankowskiej-Brzóska, która zakomunikowała iż firma Amica chce pomóc w rozbudowie kręgielni we Wronkach o dodatkowe tory. Nie pozostaje nic innego jak te plany urzeczywistnić.

A później, mieliśmy bankiet, na którym do późnych godzin wspominaliśmy, śmialiśmy się i na pewno świetnie spędziliśmy czas.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym ten dzień wyglądał tak jak wyglądał. Szczególne podziękowania dla firmy Amica, która wsparła nas finansowo w organizacji turnieju i jubileuszu, Gminie Wronki, która sfinansowała upominki dla wszystkich gości (m.in. okolicznościowe ręczniki), Natalii i Romanowi za przygotowanie ścianki historycznej, Markowi Torce, który bezinteresownie poprowadził turniej jako Sędzia Główny, firmie Funtastic Events za przygotowanie efektów wizualnych i dźwiękowych, firmie Foto-Robert za piękne zdjęcia, firmie Baloniaki za animacje balonowe, Hotelowi Olympic za przygotowanie bankietu, instruktorom Edycie i Piotrowi za poprowadzenie konkursów dla dzieciaków, zawodniczkom i zawodnikom, którzy roznosili balony po mieście, tym którzy prowadzili zapisy przy stolikach sędziowskich, Mateuszowi za prowadzenie sekretariatu zawodów, Wiesławowi za dmuchanie setek balonów, Leszkowi za przygotowanie torów, chłopakom, którzy wpadli na sprzątanie kręgielni przed i po… Generalnie jeśli kogoś nie wymieniłem a też dołożył cegiełkę do organizacji jubileuszu to oczywiście też mu serdecznie dziękujemy…

40-lecie przeszło do historii ale w mojej pamięci pozostanie na długo – bo to był naprawdę udany dzień…

Oficjalna strona obchodów – link do strony

Album zdjęćFOTO-ROBERT

DOBRY RZUT
MACIEJ KLĄSKAŁA – dowódca „Zielonej Armii” 😉

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *